pääsivu info pulinaboxi kalenteri pistepörssi yhteystiedot linkit muuta online

Uusi käyttäjä
21.11.2018 2:08.00
Kolumnit
Tulevia tapahtumia
Osallistujaluettelot
Kilpailumainokset
Muut mainokset
Ruusut&Risut
Reiskan Rähinät (20.10.)
Kapina JM (14.10.)
Särkikangas JM (13.10.)
Tullinportin ajo (14.10.)
Syysajot Susirajalla (14.10.)
Ruusut&Risut-sivulle
Mestarit kautta aikain
JM-SM-Yleinen
1979 Hyrylä
1. Jarmo Velin TiUA Sunbeam Imp
2. Antti Aaltonen SatUA VW
3. Pekka Kuivala TUA VW
4. Timo Valo VihUA Fiat 2300 Lusso
5. Borje Baggström TiUA VW
6. Arno Ruusunlehti TiUA VW

1980 Vaasa
1. Matti Korpela P-HUA VW
2. Pekka Kuivala TUA VW
3. Ari Pekonen LMM Simca
4. Pekka Kujala SomUA VW
5. Juha Holm VanUA VW
6. Pentti Sinkkilä SuonUA VW

1981 Kouvola
1. Arto Nikara SaaUA Saab 96
2. Kalle Lindström HyUA VW
3. Erkki Kainu VetUA VW
4. Hannu Kossi NokUA VW
5. Pekka Kujala SomUA VW
6. Pekka Kotro JuvaUA VW

1982 Suonenjoki
1. Matti Pihala RauUA VW
2. Matti Moisio P-HUA VW
3. Timo Siren NaSU VW
4. Raimo Seppälä SomUA VW
5. Heikki Hallio RauUA VW
6. Pekka Kuivala TUA VW

1983 Vihti
1. Jaakko Känsälä RoiUA VW
2. Pekka Ruotsalainen JuvaUA VW
3. Jarno Pulkkinen LMM VW
4. Kari Könni AL-Tornio Saab
5. Kalevi Oksanen KUA Ford Escort
6. Joel Ala-Kulju RauUA VW

1984 Hämeenlinna
1. Pentti Sinkkilä SuonUA Volvo 544
2. Seppo Piekkala SomUA VW
3. Ari Virtanen VääUA VW
4. Ilkka Järvi EPUA Sunbeam Imp
5. Kaj Fagerström NuUA VW
6. Jarmo Ahoniemi HyUA VW

1985 Turku
1. Juha Häsä InkUA VW
2. Seppo Erolainen VääUA VW
3. Ilkka Järvi EPUA Sunbeam Imp
4. Pentti Sinkkilä SuonUA Volvo 544
5. Pekka Ahola ReiUA VW
6. Veikko Jokilehto ReiUA VW

1986 Kauhajoki
1. Pentti Sinkkilä SuonUA Volvo 544
2. Tapio Varho RauUA VW
3. Juhani Vähäkainu RiiUA VW
4. Jarmo Niiniaho NaSU VW
5. Arto Mylläri KouUA VW
6. Juha Häsä InkUA VW

1987 Hyvinkää
1. Jari Mustajoki LopUA VW
2. Hannu Hatakka LopUA VW
3. Kauko Lindroos RauUA VW
4. Ossi Tommola VanUA VW
5. Ilpo Liimatainen KarstUA Saab 96
6. Arto Mylläri KouUA VW

1988 Virrat
1. Matti Korpela P-HUA VW
2. Matti Moisio P-HUA Sunbeam Imp
3. Ari Virtanen VääUA VW
4. Kari Palo OUA VW
5. Tommy From NNSB VW
6. Timo Heimonen SulMK/UA VW

1989 Pieksämäki
1. Juha-Pekka Mattila HämUA VW
2. Esko Suominen V-SUA Saab
3. Juha Häsä AnkUA VW
4. Esko Harju EPUA VW
5. Jukka Laine NaSU VW
6. Timo Lintunen YlöUA VW

1990 Tampere
1. Petteri Saarinen LopUA VW
2. Esko Harju EPUA VW
3. Jarmo Pulkkinen LMM VW
4. Esa Kirsilä EUA VW
5. Juha-Pekka Mattila HämUA VW
6. Jussi Halttunen SomUA VW

1991 Alahärmä
1. Juha-Pekkka Mattila HämUA VW
2. Petteri Saarinen LopUA VW
3. Hannu Paananen ViiUA VW
4. Juha Häsä AnkUA VW
5. Arto Nikara SaaUA Saab 96
6. Veijo Saaranen ReiUA VW

1992 Suonenjoki
1. Ari Virtanen VääUA VW
2. Esa Sydänmetsä YlvUA Simca
3. Mika Sievilä RauUA VW
4. Marko Matikainen JyvUA VW
5. Pekka Iho HeiUA VW
6. Vesa Aarikka KokeUA VW

1993 Kotka
1. Juha-Pekka Mattila HämUA VW
2. Jari-Juha Lauri YlöUA VW
3. Timo Lintunen PunMK/UA VW
4. Juha Häsä AnkUA VW
5. Pekka Laine HyrUA VW
6. Marko Hyövelä MynUA VW

1994 Pello
1. Pasi Piekkala SomUA Fiat
2. Veli Saarinen SaloUA Fiat
3. Tapani Kalmukoski EUA VW
4. Jari-Juha Lauri HyUA VW
5. Juha-Pekka Mattila HyUA VW
6. Tero Tuomola PaiUA VW

1995 Kitee
1. Jussi Halttunen SomUA Fiat
2. Juha-Pekka Mattila HyUA Fiat
3. Tapani Kalmukoski EUA VW
4. Vesa Portaanpää OrSUA Fiat
5. Harri Linden KaUA VW
6. Harri Laaksonen SaloUA Fiat

1996 Veteli
1. Jussi Halttunen SomUA Sunbeam Imp
2. Tapani Kalmukoski EUA Fiat
3. Timo Pellinen SuonUA Fiat
4. Juha-Pekka Mattila HyUA Fiat
5. Marko Raatikainen VesUA Sunbeam Imp
6. Jarno Laakso YlöUA Fiat

1997 Hyvinkää
1. Jarno Laakso VääUA Fiat
2. Kari Urrila P-HUA Fiat
3. Timo Pellinen EUA Fiat
4. Juha-Pekka Mattila JyvUA Fiat
5. Ari-Pekka Ahola EUA Fiat
6. Tapani Kalmukoski EUA Fiat

1998 Kokemäki
1. Sami Autio EUA Fiat
2. Marko Raatikainen JyvUA Fiat
3. Mika Nukala AL-Härmä Fiat
4. Mikko Nummisto KokeUA Fiat
5. Esa Kirsilä EUA Fiat
6. Matti Mäkelä HyUA Fiat

1999 Viitasaari
1. Kari Urrila P-HUA Fiat
2. Juha-Pekka Mattila JyvUA NSU
3. Pekka Kujala SomUA Fiat
4. Jussi Halttunen KvanUA Fiat
5. Pasi Perälä KvanUA Fiat
6. Arto Heikkilä OUA Fiat

2000 Nokia
1. Jussi Halttunen SomUA Fiat
2. Mathias Herten NNSB Fiat
3. Pertti Mattila SomUA Fiat
4. Timo Virtanen LuSMU Fiat
5. Mika Aaltonen LopUA Fiat
6. Jari Tähtinen MhMK Fiat

2001 Joensuu
1. Sami Autio KvanUA Fiat
2. Jussi Halttunen SomUA Fiat
3. Kari Urrila PyhUA Fiat
4. Pekka Kujala SomUA Fiat
5. Harri Laaksonen SomUA Fiat
6. Janne Tuomi PokyUA Fiat

2002 Hollola
1. Janne Taskila OuMK/UA Fiat
2. Ari-Pekka Ahonen VääUA Fiat
3. Marko Koivisto KauhUA Fiat
4. Petro Koski OrSUA Fiat
5. Esa Kirsilä EUA Fiat
6. Esa Huutoniemi ÄhtUA Fiat

2003 Oulu
1.Pertti MattilaSomUAFiat
2.Kari UrrilaP-HUAFiat
3.Sami AutioKvanUAFiat
4.Jarno RantanenAL-HärmäFiat
5.Timo PuttonenVesUAFiat
6.Sami HaukkaSomUAFiat

2004 Oulainen
1.Mikko HeikkiläHeiUANSU
2.Kari ParkkilaKySUAFiat
3.Sami HaavistoSatUAFiat
4.Esa KirsiläEUAFiat
5.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
6.Kari HautalaVesUAFiat

2005 Alastaro
1.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKSunbeam
2.Antti HarjuP-HUAFiat
3.Esa KirsiläEUAFiat
4.Jesse PihalaRauUAFord
5.Hannu SaarinenEurUASunbeam
6.Mika NieminenÄhtUAFiat

2006 Kaanaa
1.Antti HarjuP-HUAFiat
2.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
3.Timo KoljonenVesUAFiat
4.Marko KoivistoKauhUAFiat
5.Timo RuoppaLuuUAFiat
6.Jarno KukkolaAL-HärmäFiat

2007 Kitee
1.Antti HarjuP-HUAFiat
2.Petri LaitinenPihtUAFiat
3.Tapani KalmukoskiEUAFiat
4.Timo IsokangasOuMK/UAImp
5.Juho KauppinenLapilAUFiat
6.Marko MatikainenJyvUAFiat

2008 Kotka
1.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
2.Kai Uusi-ÄijöKauhUAFiat
3.Esa KirsiläHoMK/UAFiat
4.Petri LaitinenPihtUAFiat
5.Antti HarjuP-HUAFiat
6.Teppo TanilaNaSUNSU

2009 Pello
1.Antti HarjuP-HUAFiat
2.Petri LaitinenPihtUAFiat
3.Kari PiiraOUAFiat
4.Mika PerttulaAL-HärmäFiat
5.Tapani KalmukoskiEUAFiat
6.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat

2010 Kauhajoki
1.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
2.Markus LehtinenHämUAFiat
3.Esa KirsiläHoMK/UAFiat
4.Petri LaitinenPihtUAFiat
5.Hannu KangasLappajUAFiat
6.Petri HuupponenKongUAFiat

2011 Hyvinkää
1.Antti HarjuP-HUAFiat
2.Markus LehtinenHämUAFiat
3.Mikko SilvanderSomUAFiat
4.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
5.Timo PellinenSuonUAFiat
6.Juha RytkönenSuonUAFiat

2012 Honkajoki
1.Joni-Pekka RajalaNoorUA/MKFiat
2.Esa KirsiläHoMK/UAFiat
3.Antti HarjuP-HUAFiat
4.Jonne MäkeläÄhtUAFiat
5.Timo RuoppaLuuUAFiat
6.Petri LaitinenPihtUAFiat

2013 Joutsa/VesUA
1.Juha PeräläKauhUAFiat
2.Antti HarjuP-HUAFiat
3.Juha-Pekka MattilaHämUAFiat
4.Mika NukalaAL-HärmäFiat
5.Tero HeleniusÄetUANSU
6.Ville PaananenKarstUAFiat

2014 Vilppula
1.Antti HarjuP-HUAFiat
2.Markus KaipilaHämUAFiat
3.Miikka TamminenSomUAFiat
4.Marko RätyKesUAFiat
5.Oskari RömanOrSUAFiat
6.Ville KujalaKauhUAFiat

2015 Suonenjoki
1.Teppo PuttonenVesUAFiat
2.Petri LaitinenPihtUAFiat
3.Jari HämäläinenSuonUAFiat
4.Juha PasanenVesUAFiat
5.Niko HaukkaSuonUAFiat
6.Marko RaatikainenVesUAFiat

2016 Joutsa/Päij-HUA
1.Petri LaitinenPihtUAFiat
2.Antti HarjuP-HUAFiat
3.Juha PeräläKauhUANSU
4.Oskari RömanOrSUAFiat
5.Teppo PuttonenVesUAFiat
6.Toni RaskKokeUANSU

2017 Kolari
1.Kimmo AngervistoLappajUAFiat
2.Kari UrrilaP-HUAFiat
3.Petri LaitinenPihtUAFiat
4.Jeri KaitonenKySUAFiat
5.Juha-Pekka MattilaHämUAFiat
6.Joni LeskinenOuMK/UAFiat

2018 Härmä
1.???
2.???
3.???
4.???
5.???
6.???
Keskustelut
JM-SM 2020
JM,-Kaatoja/Törmäilyjä,ym
Kiviniitty Cup
Talvimestaruus
Vuoden 2019 säännöt julkaistu
Vanhenevat kypärästandardit
Pikkusuon Töyssyt
*Pulinaboxiin*
Vanha boxi
Kilpailukutsut
Jokkistori
M:Ford Puma
M:Hayabusa 81mm männät ja Carrillo kanget 157.5
M:Bemarin e36 saumaton turvakaarisetti
M:Kuplan turvakaarisetti
M:Varikkoteltat 4x8m, 3x4,5m ja 3x3m
Yhteistyökumppanien ilmoitukset
Escort mk1 mk2 - alusta OHC XF etutolppa perä vakio viri Esc
Race.fi: Vanteet ja renkaat
Michelin CrossClimat Jokamiesluokan ykkös valinta
Offipaidan joulukauppa
Kardaanikunkku 22.-23.7.2017 Kaanaa DVD/Blu-ray
Uniroyal, Sava renkaat, uudet
Verkkokauppa tarrat24.fi
Tehdään turvakaaria
Niitä mitä muualta ei saa - Hanpro -
UNIROYAL RAINEXPERT
Muuta asiaa
Mestarit
Kuuluttajalomake
Palaute
Tuuppari-sarja -18
EVK-sarja -18
EVK-sarja -17
EVK-sarja -16
EVK-sarja -15
EVK-sarja -14
EVK-sarja -13
EVK-sarja -12
EVK-sarja -11
EVK-sarja -10
EVK-sarja -09
EVK-sarja -08
Kardaanisarja -07
Kardaanisarja -06
Kardaanisarja -05
Kardaanisarja -04
Kardaanisarja -03
EVK-Liiga 2017
EVK-Liiga 2016
EVK-Liiga 2015
EVK-Liiga 2014
EVK-Liiga 2013
EVK-Liiga 2012
EVK-Liiga 2011
EVK-Liiga 2010
EVK-Liiga 2009
EVK-Liiga 2008
EVK-Liiga 2007
JM-SM Liiga 2015
JM-SM Liiga 2014
JM-SM Liiga 2012
JM-SM Liiga 2011
JM-SM Liiga 2010
JM-SM Liiga 2009
JM-SM Liiga 2008
JM-SM Liiga 2007
JM-SM Liiga 2006
JM-SM Liiga 2005
JM-SM Liiga 2004
Ruusut&Risut
Kalenteri 2018
Kalenteri 2017
Kalenteri 2016
Kalenteri 2015
Kalenteri 2014
Kalenteri 2013
Kalenteri 2012
Kalenteri 2011
Kalenteri 2010
Kalenteri 2009
Kalenteri 2008
Kalenteri 2007
Kalenteri 2006
Kalenteri 2005
Kalenteri 2004
Kalenteri 2003
Pistepörssi 05-06
Pistepörssi 2007
Pistepörssi 2008
Pistepörssi 2009
Pistepörssi 2010
Pistepörssi 2011
Raportit
Kuuluttajalomake

Uusi käyttäjä
Raportit