Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe |
Kirjoittaja |
Viesti |
Juha
Liittynyt: 17 Tam 2008 Viestejä: 85
|
Lähetetty: 05.06.2016 19:48 Viestin aihe: Yöttömän Yön JM 24-25.6 |
|
|
Kolarissa tulossa taas todella kovatasoiset juhannuskisat.
Kisat toimivat myös SM Esikisoina joten kuskia ja kalustoa on tulossa varmasti ennätys määrä!
Luokat
PE: EVK, Naiset
La: Yleinen, Nuoret ja Seniorit
Palkintojen arvo n. 30000€
Seuraa ilmoitteluamme www.kolarinmk.com |
|
Takaisin alkuun |
|
|
Juha
Liittynyt: 17 Tam 2008 Viestejä: 85
|
Lähetetty: 18.06.2016 09:32 Viestin aihe: Palkintoja |
|
|
Palkinto listaa päivitetty www.kolarinmk.com
Tervetuloa ajamaan Kolariin ja tutustumaan tulevaan Yleisen SM rataan!! |
|
Takaisin alkuun |
|
|
Juha
Liittynyt: 17 Tam 2008 Viestejä: 85
|
Lähetetty: 21.06.2016 07:43 Viestin aihe: Yöttömän Yön JM 24-25.6 |
|
|
Vielä ehtii ilmottautua yöttömän yön tapahtumaan!
Ilmottautuminen loppuu tänään klo.20!!
Tervetuloa Kolariin ja Ylläkselle viettämään vauhdikas juhannus!! |
|
Takaisin alkuun |
|
|
Ari Siikavirta
Liittynyt: 25 Tam 2012 Viestejä: 50
|
Lähetetty: 24.06.2016 17:45 Viestin aihe: |
|
|
Tuloksia:
EVK
1. 86 Jani Marttila YUA KaMa Ford
2. 25 Antti Luokkala TorUA Römsöö Racing Volvo
3. 2 Antti Piispanen ScPalas Tarvike-Auto J. Pudas BMW
4. 27 Jarkko Letoff YkUa Vauhtivesi Ford
5. 5 Sami Mäkelä AlavUA Automaalaamo Ford
6. 23 Sami Jokinen LappajUA Maanrakennus Jari Hämäläinen Ford
7. 34 Junnu Tervo RoiUA Vauhtivesi Datsun
8. 50 Ari Salo JaMoKe/UA Eiran Dekanex Fiat
9. 67 Aki Kaveri OMU Nopsat Racing Opel
10. 47 Joonas Tapojärvi KoMoKe Tapojärvi Polo
11. 92 Martti Lähdesmäki AL-Härmä Ford Escort
12. 39 Jarno Virta RaaUA Tapojärvi Oy Ford
13. 74 Jouko Kihlanki KoMoKe Ylläs Express Volvo
14. 10 Eino Härö AL-Napapiiri Lada
15. 79 Mikko Korpi YUA Volvo 142
16. 31 Pekka Jaako YUA Reväs Racing Opel
17. 26 Sami Lantto PeMK K. Enbuska Ky Starlet
Naiset
1. 60 Sirpa Hjort OFK-125 Tarvike-Auto J. Pudas VW
2. 67 Tina Lindskog NSB-86 S. Mäkelä Opel
3. 16 Henna-Kaisa Rinne YkUa Varmaan hyvä auto Fiat
4. 17 Tiia Peräntie YUA KaMa VW
5. 35 Roosa-Maria Moilanen PuMK/UA Ford Escort
6. 82 Tanja Ritola KoMoKe Tapojärvi Fiat
7. 56 Sara Heikkilä KoMoKe Tarvike-Auto J. Pudas Fiat |
|
Takaisin alkuun |
|
|
Ari Siikavirta
Liittynyt: 25 Tam 2012 Viestejä: 50
|
Lähetetty: 25.06.2016 16:03 Viestin aihe: |
|
|
Sunnuntain tulokset:
Yleinen
Sij. Nro Nimi Seura Auto
1. 91 Kari Urrila P-HUA Kuljetus Kovalainen Fiat
2. 14 Matias Tapojärvi KoMoKe Tapojärvi Volvo
3. 73 Antti Harju P-HUA VRT Fiat
4. 52 Joni Nieppola PeMK JASRacing Fiat
5. 36 Simo Aro YUA Reväs Racing Fiat
6. 89 Heikki Paaso-Rantala KoMoKe Tapojärvi Fiat
7. 1 Sami Jokinen LappajUA Kierinniemen Hoitokoti Fiat
8. 43 Tommi Virho PeMK Rykimäsukka Racing Fiat
9. 35 Rami Vanhamaa RoiUA Ford Escort
10. 25 Antti Luokkala TorUA Pitkäkatto Volvo
11. 63 Tommi Uusimaa KoMoKe Tarvike-Auto J. Pudas Fiat
12. 71 Kristian Raak PeMK K.Raak Racing Fiat
13. 3 Ville Saarinen KoMoKe Kolarin Kumi Skoda
14. 22 Kari Palo LakUA Kotivara Fiat
15. 44 Ari-Pekka Koivisto YUA Koivisto Racing Finn
16. 40 Heikki Juuso YUA Työkone Koivisto Fiat
17. 56 Antti Piispanen ScPalas Tarvike-Auto J. Pudas Fiat
Nuoret
Sij. Nro Nimi Seura Auto
1. 27 Jere Letoff RoiUA Vauhtivesi Ford
2. 83 Eljas Niska TorUA KaMa Fiat
3. 61 Niko Mattila HämUA Tapojärvi Oy Fiat
4. 11 Sante Siira PuMK/UA Kolarin Kumi Fiat
5. 89 Kasperi Nousiainen RaaUA T:mi Heikki P-R Fiat
6. 109 Aatu Karvonen PeMK Luxmore Fiat
7. 49 Valtteri Kuivalainen YUA TTK Racing Micra
Seniorit
Sij. Nro Nimi Seura Auto
1. 11 Orvo Vaattovaara KoMoKe Kolarin Kumi Fiat
2. 86 Pertti Peura TorUA KaMa Ford
3. 27 Eino Härö AL-Napapiiri Lada
4. 58 Markku Lomakka KoMoKe Group Racing Fiat
5. 91 Martti Kovalainen PeMK Kuljetus Kovalainen Fiat
6. 22 Kari Palo LakUA Kotivara Fiat
7. 87 Seppo Kukkonen Ratec Team Tapojärvi Fiat
8. 2 Arto Heikkilä KoMoKe Tarvike-Auto J. Pudas Fiat
9. 4 Markku Pasma KoMoKe Kolarin Kumi Fiat
10. 70 Erkki Tapojärvi KoMoKe Erkki 70v Volvo
11. 7 Tauno Keskitalo KoMoKe Google Fiat
12. 66 Pekka Aho Kemin UA Mercedes-Benz |
|
Takaisin alkuun |
|
|
|